Aktuální informace

 • POZOR!
  Vzhledem k občasným problémům s internetem se může stát, že občas nefunguje pevná linka +420 226 804 738. Nemůžete-li se dovolat, volejte prosím na rakouské mobilní číslo +43 664 238 28 18. Děkujeme za pochopení.

 • Běžecké tratě jsou na Tauplitzalmu zpoplatněny! ALE! Naši klienti mají jejich používání ZDARMA! Před vyběhnutím do stopy si vyzvedněte vstupenku na tratě v kanceláři Haus Alpinu a pak ji prosím i na stejném místě vraťte. Při namátkové kontrole vám bez platné vstupenky hrozí pokuta cca 10 Eur.
  V kanceláři HA je také možnost bezplatného zapůjčení běžeckých lyží.

 • V letošním roce pro všechny  fanoušky lyžování jsou k večernímu počtení na chatě k dispozici časopisy SNOW a NORDIC. SNOW přináší novinky se světa sjezdového lyžování, NORDIC se věnuje běžeckému lyžování a pomůže vám například s technikou, tréninkem i materiálem. Více na www.snow.cz

 • Mýtná brána v Bad Mitterndorfu je „plně“ automatizována, obsluha u brány je do cca 17:00. Pokud přijíždíte později, musíte u závory vystoupit z auta, zajít do kasy koupit žeton a pomocí žetonu závoru otevřít. 

   

 • Nezapomeňte sledovat náš FB !

Kánoe na Steirersee

Od čtvrtka 22.7.2017 máme pro Vás u jezera Steirersee připraveny dvě kánoe + pádla a vesty. Lodě jsou uzamčeny, klíče k zámku získáte v kanceláři Haus Alpinu.
Vypůjčení lodí je zdarma. Jsou umístěny na břehu který je nejblíže k Haus Alpinu.

Fotky z přepravy lodí k jezeru naleznete ZDE.

S větroněm do ciziny, aneb kde se létá v Alpách.

Článek o létání s RC modely větroňů v Alpách od Jirky Micháleka, v němž zavítáme na místo, které pravděpodobně nenajdete na žádném seznamu vyhledávaných modelářských horských lokalit, a které mile překvapí všechny, kteří cizími jazyky příliš nevládnou.
Čti více >>>>

Zakončení zimní sezóny 2012 - 2013

Pivo víno, všeho dosti,
jídla také po libosti.
Vřelý úsměv, ochota
ach to byla dobrota.

Sněhu hodně celou zimu,
milí hosté od podzimu.
Kuchař skvělý, barman také,
personál je ochotný,
každý den se o nás stará,
velký dík jim za všechny.

Plné stoly, vzácní hosté,
ještě zbývá pomlázka,
Jak to bude do budoucna?
To je dobrá otázka.

Kdo se nechce spokojit s málem,
přijeďte k nám, rádi Vás tu přivítáme,
s osvědčeným personálem.

Číst dál...

Začátek zimní sezóny

V sobotu 1. prosince začíná na Tauplitzalm zimní sezóna a my otevíráme Haus Alpin!

Od 3. prosince bude také spuštěna šestisedačka na Lawinenstein a postupně se budou dávat do provozu i další sjezdovky. Těšíme se na VÁS!