Info pro hosty

Vážení návštěvníci Haus Alpinu,

pokud nás jedete navštívit poprvé, bylo by asi dobré, přečíst si pár následujících řádků. Vyhnete se tak zklamání, z toho, že na Vás nečeká naškrobený německy mluvící personál alpského pětihvězdičkového hotelu, ale „pouze„ český důvěřivý personál bez motýlků a mašliček.

Vás 80 % loňských návštěvníků si může ušetřit čas. Vše zůstává stejné, případně je o trochu vylepšeno.

 

Příjezdy a odjezdy

V zimní sezóně se vám postaráme o dopravu z parkoviště na chatu a zpět. Projedete se sněžným skútrem nebo rolbou - záleží na počtu lidí. Za tuto službu nic neplatíte, jen si připravte teplou čepici a rukavice.
Cesta nahoru na parkoviště však nemusí být tak úplně jednoduchá. Pro neznalé místních poměrů doporučuji nastudovat si odkaz Cesta k nám.

V létě se k chatě dostanete vlastním autem. Po jeho vyložení je ale potřeba auto odvést zpět na parkoviště.

Vaše pokoje jsou připraveny v den příjezdu od 15-ti hodin a zároveň prosíme o jejich uvolnění do desáté hodiny dopoledne v den odjezdu.
Váš pobyt na Haus Alpinu začíná večeří a končí snídaní.

 

Strava a kuchyně

Na Haus Alpinu pro Vás připravujeme českou stravu a na místě pečeme i domácí křupavé rohlíčky. Určitě se nestane, že budete odcházet z jídelny hladoví. Na druhou stranu Vás ale chceme požádat, abyste si na talíře nedávali více jídla než sníte! Přidat si můžete třeba i několikrát, ale likvidace nedojedeného jídla je zde velmi komplikovaná.

Vegetariáni a lidé s běžnými dietami se prosím předem domluvte se správcem chaty který pro Vás vše připraví a zařídí. Nejlépe prosím telefonicky předem.

Snídaně je podávána od 8:00 do 10:00 formou bohatého bufetu, který obsahuje nejen studený a teplý bufet, ale i cereálie s jogurtem či mlékem, zeleninu a ovoce, k pití čaje a káva.
Sníst můžete kolik se do Vás vejde, ale NEODNÁŠEJTE prosím z jídelny žádné jídlo ani pití!

Oběd je připravován pouze v zimním období a to od 12:30 do 13:30. Připravena je vždy hutná polévka s domácím pečivem.

Teplé večeře včetně salátu a zákusku, se podávají v létě od 18:30 do 19:30 hod., v zimě od 18:00 do 19:00 hod.

Vše, co si během dne a dlouhých večerů na baru objednáte, se evidujete na účtu vašeho pokoje.
Na baru najdete točené plzeňské pivo, točené i rozlévané limo včetně české Kofoly, kávu, čaje, sušenky, přívlastková vína i “ostřejší“ nápoje.
Svoji útratu vyrovnáte až při odjezdu se správcem chaty a to buď v Kč nebo Eurem. Jak kdo potřebuje. Platba kartou není z technických důvodů možná!

Dodržujte prosím noční klid na chodbě a pokojích od 22:00 hod.

 

Úklid

Během Vašeho pobytu pokojská neuklízí obsazené pokoje. V případě potřeby vynesení odpadků, dejte koš ráno před pokoj.
Ráno jednu hodinu před snídaní prosím zkuste nechodit do jídelny. Určitě raději posnídáte v uklizené a připravené jídelně, než abyste ze stolu odhrnovali nepořádek po vašich spolubydlících, kteří vyznávají trochu odlišnější denní režim než vy.

Pro pohyb po budově prosím používejte domácí obuv a ne tu lyžařskou. Ta patří do lyžárny kde jsou pro ni připraveny i sušáky. V zimním období proto naplno využívejte boční vchod do budovy, který vede přímo do této místnosti. V lyžařských botách se prosím pohybujte pouze v lyžárně.

 

Skipasy

Poukazy na skipasy můžete zakoupit přímo v naší chatě a naúčtovány budou na účet pokoje. Poukaz vyměníte na pokladně Lawinensteinu za čipovou kartu, která je vratná a zálohovaná částkou 2 Eura.

Cena se liší dle sezóny, počtu dnů i zda jde o dospělého, dítě či mládežníka.

Skipasy jsou nepřenosné, při porušení hrozí jejich odebrání a pokuta!

Běžecké tratě jsou zpoplatněny, vstupenku na ně si vyzvedněte v kanceláři! Pro hosty HA je zdarma.

 

A na závěr ještě jedna maličkost. !CELÁ CHATA JE NEKUŘÁCKÁ! Nekouří se tedy na pokojích, balkónech, společenských místnostech, ve sklepě ani jiných tajných místech. Pokud opravdu máte tu potřebu si potáhnout, běžte prosím ven za dům. Zde je pro závisláky připraven popelník, odpadkový koš a přístřešek.